Türkiye elektrik malzemeleri sektörünün yeni nesil markası ERAPLAST A.Ş., 2012 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik  onanımla hayata geçirdiği geniş ürün yelpazesi ve sektör deneyimi ile öncü kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

ERAPLAST A.Ş., 5000m2 kapalı alandan oluşan modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde konusunda uzman yetkin çalışanlara sahiptir. ERAPLAST ÜR-GE takımı ile yeni nesil ürünler geliştirerek sektöre hizmet vermektedir. İç pazarda geniş bir müşteri ve bayi satış sistemi, Mısır, Rusya, Sırbistan, Cezayir, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Bosna Hersek, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan ve Özbekistan ağırlıklı olmak üzere üç kıtada toplam 30’dan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla ERAPLAST A.Ş., Türkiye’de ve dünyada elektrik malzemeleri sektörünün önde gelen markası olmak için çalışmaktadır.
Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pazara özel uygulamlar geliştiren ERAPLAST, sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle, ulusal ve global pazarda sektörün büyük oyuncuları arasında yer almaktadır.

KURUMSAL STRATEJİMİZ
ERAPLAST, deneyim ve hizmet anlayışı ile çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımını, yetkin insan kaynağı ile birleştirmiştir. Yeni nesil sektörel yaklaşımları ile desteklediği felsefesinin temel ilkeleri:

  • Sürekli gelişen teknolojisi ve ürünleri ile global markalar arasındaki konumunu geliştirmek,
  • Sürdürülebilir kârlı büyüme hedefi ile etkin satış ve pazarlama stratejileri oluşturmak,
  • Paydaşlarına ve iş ortaklarına yarattığı değeri, istikrarlı biçimde artırmak,
  • Stratejik pazarlama iletişimi ile marka bağlılığını korumak,
  • Kurumsal yönetim değerleri ve iş felsefesini faaliyette bulunduğu tüm pazarlarda yaygınlaştırmak,
  • İnsan kaynaklarının etkinliğinin ve verimliliğinin sürekli geliştirilmesine odaklanmak,
  • Toplum ve çevre için değer üreten hizmet bilinci ile yüksek standartlar geliştirmek